снимка: printscreen/youtube.com/@MAKBASKETTV

В събота в дербито от 10-ия кръг на гр Първата македонска баскетболна лига играе в SRC "Kale" в Скопие съставът на Работници загуби от Финикс 2010 с резултат 87:79.

Работнички, който има най-много титли, общо 15 в баскетболното първенство, се опитва този сезон след дълго време най-накрая да бъде в сериозна конкуренция за трона, въпреки че игрите все още са променливи.

Футболистите на Работнички претърпяха поражение от Финикс 2010, а след мача верните "Сити Парк Бойс" изразиха недоволството си от крайния изход.

Това бяха наясно и баскетболистите, които се обърнаха към своите фенове, които ги накараха да свалят фланелките и да ги оставят на пода.

Футболистите получиха съобщението от феновете, разбира се и двамата си пожелават клубът да се върне към победите и положителната атмосфера възможно най-скоро и отборът да има нов шанс отново да вкуси от триумфа в шампионата на 9 декември срещу Гостивар.

След три поредни победи, загубата от Финикс 2010 беше четвърта този сезон за текущото четвърто място на Работнички с 16 точки. МЗТ Скопие води с 19 точки, пред Пелистер и Евро Никел с по 17 точки.