снимка: MZT Skopje Aerodrom/Данаил Петрович

В СК „Яне Сандански” баскетболистите постигнаха голяма и важна победа MZT Скопие Аеродром в борбата за оцеляване в АБА лига.

Шампионът на Македония триумфира срещу Седевита Олимпия от Словения с краен резултат 79:74 (19:21, 22:14, 15:17, 23:22).

Екипът на Драган Николич той изигра смел мач, който в крайна сметка му донесе триумф. С изключение на първата четвърт, в която съперникът беше частично равностоен, в останалата част МЗТ водеше, диктуваше темпото, а в един момент дори имаше "плюс 14" (37:23). Люблянчани показаха качеството си на няколко пъти, но най-вече до равенството, на което МЗТ отговори незабавно с нова серия и аванс, който в крайна сметка беше недостижим за "драконите".

американецът готвач за "металистите" той доминираше с 26 точки, следван от В. Стояновски който вкара 18. От другата страна американецът Адамс отбеляза 15 точки, а Маткович имаше три по-малко.

След третия триумф за сезона в областната надпревара аеродромци все още са на последните 14 позиции с 21 точки, колкото имат Борец, Игокеа и Моряка Бар. Отборът на Цедевита Олимпия, който допусна петата си загуба (трета поредна), е на четвърто място с 29 точки, колкото има и третият ФМП Белград.

В следващия кръг съставът на МЗТ ще премери сили с тима на Черна гора Моряшки бар.