снимка: instagram.com/aberdeenfc

Днес в рамките на 25-ия кръг в най-силното шотландско първенство съставът на Абърдийн у дома с 3:1 го победиха Мадъруел.

След три поредни поражения Абърдийн се върна към победите, след 10 триумфа този сезон е на седмо място с 32 точки.

След първото полувреме домакините водеха с гол на херцог който разтърси мрежата на гостите в 42-ата минута.

Всички дилеми около победителя реши македонският представител Божан Миовски който стреля два пъти в 64-ата и 69-ата минута за 3:0. Миовски бе избран за играч на мача. Единственият гол отбеляза Мъдъруел от дузпа в 74-ата минута ван Вен.

Нашият играч вече има 14 попадения този сезон за Абърдийн и в момента е третият най-добър реализатор във Висшата лига на Шотландия.