снимка: EPA-EFE/ДЖЪСТИН ЕДМЪНДС

Баскетболистите на Минесота пред свои фенове в шестия мач от полуфиналите в Западната конференция те триумфираха убедително срещу Денвър със 115:70 и изравни серията при 3:3.

Денвър отвори добре мача и бързо поведе с 9:2, но след таймаута играчите на Минесота направиха серия от 20:0. Джамал Мари бе добре пазен от съперника, а останалите с изключение на Йокич трудно отбелязваха.

Първата звезда на Тимбъруулвс Едуардс блесна в този мач, Минесота се оттегли с 19 точки разлика - 59:40.

Агонията на Денвър продължи и през второто полувреме в атака и защита, в началото на последната четвърт треньорите дадоха шанс на резервите, но и тогава ситуацията на терена не се промени, а предимството на домакините само нарасна.

В редиците на победителите най-ефективен бе Антъни Едуардс с 27 точки, следван от Макданиелс с 21, а Конли записа 13.

От другата страна Никола Йокич доминираше с 22 точки, след това Гордън вкара 12, а Мари вкара 10.

Седмият мач, който ще реши пътника на финала, ще се играе в нощта между неделя и понеделник.