"Росонерите" чакат 11 години за ново скудето / Милано, Италия / 15 май 2022 г. / Снимка: EPA-EFE / MATTEO BAZZI

Футболистите на Милан те го преодоляха Аталанта у дома с 2:0 в мача от предпоследния 37 кръг в Серия А..

Играчите на Стефано Пиоли могат да празнуват шампионската титла днес, ако Интер не празнува тази вечер на посещение в Каляри (20.45 вечерта).

Феновете на Милан чакаха скудетото от 11 години, така че не е изненадващо, че интересът към този мач беше огромен. Толкова голям, че клубът получи 200.000 XNUMX заявки за билети, но само 80.000 XNUMX късметлии на Сан Сиро можеха да гледат на живо важната победа на "росонерите".

В момента Милан води в генералното класиране с 83 точки, с пет повече от нерадзурите. Ако отборът на Симоне Индзаги триумфира срещу Каляри, тогава всичко ще се реши в последните 38 кръга.

След първото полувреме на стадион „Сан Сиро“ нямаше голове, но през второто феновете на домакините ги зарадваха Леао и Ернандес с голове съответно в 56 и 75 минути.