Интер трябва да продава играчи, за да балансира финансите си/Снимка: EPA-EFE/Фабио Муру

тази нощ Интер в предпоследния 37-и кръг той трябваше да отиде за победа срещу Каляри, за да остане в играта за скудетото. След победата на най-големия конкурент за титлата в Серия А Милан срещу Аталанта, играчите на Simone Inzaghi не можеха да си позволят удар.

"Нерадзурите" триумфираха при гостуването на Каляри с резултат 1:3 за общо 24 победи през този сезон в най-силното италианско първенство.

През първото полувреме гостите донесоха преднина Дармиан след асистенцията на Перишич в 25-ата минута на мача. В началото на втората част предимството се увеличи Мартинес (51`), а само 120 секунди по-късно домакините върнаха за миг надеждите си Ликоянис за 53 минути..

Всички дилеми около победителя бяха решени от Мартинес в 84-ата минута, а за аржентинеца бяха 21 попадения в първенството. Милан води класацията с 83 точки, две повече от Интер на второто място.

В последните си мачове Милан ще приеме Сасуоло на 22 май, а същия ден Интер ще срещне Сампдория.

Ако и двата отбора завършат с еднакъв брой точки, Милан ще бъде обявен за шампион, защото е по-добър в взаимните двубои срещу градския съперник.