ВИДЕО | Меси още ще мечтае, Полша продължава в елиминациите въпреки поражението

Снимка: EPA-EFE/Роналд Витек

Националните отбори на Полша и Аржентина преминават в следващия етап от група С на Световното първенство в Катар.

Ситуацията с Аржентина беше ясна, аржентинците се нуждаеха от победа и я постигнаха с 2:0. Аржентинците стигнаха до победата с две попадения през втората част. Гаучосите обаче доминираха от самото начало Войчех Шчесни беше фантастичен при гола на Полша. Пет минути преди края на полувремето вратарят на Ювентус спаси и дузпа, която бе втора за него на този Мондиал.

Защитата на Полша отстъпи след само една минута игра през втората част, когато Мак Алистър вкара топката в мрежата. Той постави крайния резултат Алварес в 67-ата минута.

Въпреки че Полша загуби, тя завърши втора, поради по-добрата голова разлика от мексиканците. До последните моменти на мачовете тази селекция имаше равна голова разлика с поляците, но отново изоставаха от тях заради по-малко жълти картони. С попадението на саудитците на финала се потвърди класирането на Полша в следващата фаза.

Мексико победи Саудитска Арабия с 2:1, но не му достигна само един гол до фазата на елиминациите. Както в първия мач, така и в тази среща и двата гола паднаха през второто полувреме, те стреляха Хенри Мартин и Луис Чавес. Той отбеляза за Саудитска Арабия на финала Ал-Даусари.

На осминафиналите Аржентина ще заеме първото място се изправи срещу Австралия, която си осигури квалификацията по-рано днес, докато Полша ще отиде във Франция.