Килиан Мбапе ("ПСЖ")/снимка: EPA-EFE/ЙОАН ВАЛАТ

В рамките на 26-ия кръг в най-качественото френско футболно първенство състава на PSG на "Парк на принцовете" с 4:2 беше по-добър от Нант.

В този мач френският представител написа история Килиан Мбапе е новият голмайстор в клубната история на парижките светци.

Мбапе достигна цифрата от 201 гола с фланелката на ПСЖ, с един повече от досегашния рекордьор уругваеца Единсон Кавани.

Меси поведе за ПСЖ в 12-ата минута, а пет по-късно Хаджам си отбеляза автогол, за да увеличи позитивите на домакините.

Гостите успяха да се върнат с две попадения за седем минути чрез Блас (31') и Ганаго (38').

В 60-ата минута предимството на домакините бе върнато от Перейра, а асистенцията на Мбапе за това попадение постави крайния епилог в самия край на мача (90+1').