ВИДЕО | Мбапе блесна, Франция е първи осминафинал!

Снимка: EPA-EFE / Noushad Thekkayil

Националният отбор на Франция си осигури класирането в осминафинал след победа над Дания с 2:1. Най-накрая, след две поредни загуби от Дания (в Лигата на нациите), французите успяват да празнуват срещу тази селекция.

За Франция беше трудно днес, Дания беше отличен и през по-голямата част от мача равностоен противник. Въпреки че през първата част се играеше офанзивно, мрежите бяха все още след първите 45 минути. След 15 минути през втората част Килиан Мбапе продължи отличната си форма и откри резултата.

Само седем минути по-късно защитникът на Барселона Андрес Кристенсен удари мрежата Лорис за изравняване. Това беше особено интересна ситуация, тъй като през първото полувреме французите търсеха наказание за Кристенсен след старт над Мбапе, който в тази ситуация влезе в добра възможност за гол.

При резултат 1:1 Дания създаде няколко добри възможности преди гола на Лорис, а след като не ги използва, дойде и дузпата. Гризман той центрира добре, а Мбапе вкара третия гол на това Световно първенство в 86-ата минута за победата на Франция. Мбапе заедно с Енер Валенсия който също има три гола е голмайсторът на Катар.