снимка: EPA-EFE / PETER POWELL

В рамките на 26-ия кръг в Висша лига днес на стадион "Енфийлд" футболистите на Ливърпул оправда ролята на фаворит срещу Лутън (4: 1).

Гостите поведоха след първото полувреме с гол на ирландския национал Огбене в 12-ата минута.

Домакините направиха пълен обрат през втората част, като първо изравниха с гол на Ван Дайк в 56-ата минута, а само 120 секунди по-късно Гакпо направи 2:1.

В 71-ата минута Диас стреля за 3:1 след асистенция на Робъртсън, а Елиът (90') постави крайния епилог.

В таблицата "червените" са на първа позиция с 60 точки, четири повече от втория Манчестър Сити, който има мач по-малко.

Лутън, който ще се бори за оцеляване в елита до края на сезона, в момента е на 18-а позиция с 20 точки.