ВИДЕО | Шампионска лига: Арнаутович герой на равенства между Интер, ПСВ и Борусия

Снимка: EPA-EFE / MATTEO BAZZI

Тази вечер футболистите на Интер празнуваха минимална победа с 1:0 в първия осминафинален мач от Шампионската лига в двубоя срещу Атлетико Мадрид.

Първото полувреме очаквано донесе много тактически лавиране между треньорите Индзаги и Симеоне, така се стигна до резервиране на отборите. Интер създаде повече, създадоха няколко полуположения, но не беше нещо толкова сериозно, че да застраши вратата Ян Облак.

Паузата изглеждаше по-добре за гостите, които започнаха инициативата в началото на втората част.

Маркус Тюрам получи контузия в редиците на Интер, затова се наложи смяна на треньора Индзаги, който влезе на негово място Марко Арнаутови.. Този момент впоследствие се оказа решаващ в срещата. Арнаутович получи няколко страхотни възможности, а една оползотвори десетина минути преди края и оформи крайния резултат 1:0.

Във втория осминафинален мач, който се игра тази вечер, видяхме равенство между ПСВ и Борусия Дортмунд (1:1). Борусия поведе в 24-ата минута с гол на малък, докато след десет минути игра през второто полувреме Люк Де Йонг осигури равенство за домакините преди реванша в Дортмунд.