ВИДЕО | Лондонско дерби за Уест Хям, Евертън победи Нюкасъл и излезе от опасната зона

Снимка: EPA-EFE / NEIL HALL

Отборът на Евертън победи Нюкасъл (3:0) с фантастична игра и взе важни три точки в битката за оцеляване след отнети десет точки от Висшата лига.

С отнетите точки Евертън попадна в зоната на изпадащите, но сега "карамелите" излизат от опасната зона с фантастичен мач срещу фаворизирания тази вечер Нюкасъл. За "карамелите" това бе шести триумф за сезона.

Мрежите бяха бездействали до 79 -ата минута, когато Макнийл отвори резултата след грешката на Киърън Трипиър. Най-добрият асистент във Висшата лига завърши кошмарно, така че само седем минути сгреши за пореден път, след което влезе в голмайсторската листа Дукуре за 2:0. Бето направи крайното 3:0 с дебюта си във Висшата лига в шестата минута на продълженията.

С тези три точки Евертън е 17-и, а в следващия кръг играе срещу Челси, който е 10-и.

В лондонското дерби Уест Хем излезе победител, надвивайки Тотнъм с 1:2 като гост, и то с обрат след пасив след първото полувреме.

Ромеро след ъгъла на Педро Поро откри резултата след 11 минути, а това бе достатъчно на домакините да поведат на почивката. След само седем минути игра през втората част Боуен изравни резултата, а Уест Хям се погрижи за трите точки. Word-Prowse около 15 минути до края на срещата.

С тази победа Уест Хям се измества на девета позиция, докато Тотнъм остава на пето място с еднакъв брой точки с Манчестър Юнайтед.