ВИДЕО | Ливърпул се сбогува с Европа с победа, Рома победи Милан за втори път в италианското дерби

Снимка: EPA-EFE/MICHELE MARAVIGLIA

Отборът на Рома за пореден път победи Милан и заслужено се класира за полуфиналите на Лига Европа. Римският клуб тази вечер, след победа с 0:1 на Сан Сиро, празнува триумф с 2:1 в мач, в който имаше играч по-малко повече от час.

Милан победи Рома два пъти в Серия А, но "вълкът" им се реваншира на международната сцена. Манчини бързо изведе Рома напред след 12 минути игра, докато Пауло Дибала с третия си гол покачи на 2:0. На почивката резултатът беше 2:0 за домакините, а Милан атакува с всички сили през втората част.

С три смени Пиоли се опита да освежи отбора си, но хората му намалиха поражението само с гол Габия в 86-ата минута.

На свой терен Ливърпул не успя да навакса пасива от 0:3 от първия мач с Аталанта. Избраните на Юрген Клоп с гол на Салах след 11 минути игра те поведоха, а някъде в средата на първата част египтянинът пропусна страхотна възможност. През второто полувреме Ливърпул владееше инициативата, но не създаде по-сериозни положения за гол.

Уест Хем, който направи реми срещу Леверкузен (1:1), също остана без представяне в полуфиналите на Лига Европа, а Марсилия ликува след дузпи срещу Бенфика.