Луис Диас донесе точка на червените срещу Кристъл Палас/Снимка: EPA-EFE/АНДРЮ ЙЕЙТС

В последния мач от втория кръг на Висша лига, Ливърпул и Кристъл Палас завършиха наравно 1:1 (0:1). Подобна развръзка разбира се е изненада, защото "червените" бяха големи фаворити у дома, но предвид развоя на събитията Юрген Клоп можеше да се задоволи и с равенство.

Патрик Виейра нагласи перфектно тактиката на Кристъл Палас, които поведоха в 32-ата минута. Тогава Уилфред Заха се озова в чудесен шанс, който използва с хубав удар в долния десен ъгъл на вратата на Алисон Бекер.

След това Ливърпул атакува за изравнителен гол, който успя да постигне, но остана с човек по-малко по-рано поради червения картон на Дарвин Нунес за 57 минути.

Уругваецът получи директно изгонване, а след това затрудни още повече положението на своите съотборници.

Но само четири минути по-късно Луис Диас той се справи отлично и от границата на наказателното поле отбеляза за 1:1.

Отборът на Юрген Клоп атакуваше до самия край за обрат, но Палас успя да се защити и да си тръгне от Анфийлд с голяма точка.