снимка: EPA-EFE/VINCE MIGNOTT

Футболистите на Ливърпул спечелиха като гост в Лондон срещу Фулъм с 3:1, в мача от 34-ия кръг в Висша лига и се изравни с първия Арсенал.

Ливърпул поведе в 32-ата минута с гол на Трент Александър Арнолд, а Тимъти Кастейн изравни във втората минута на добавеното време на първото полувреме.

Отборът на гостите получи нов позитив с гол на Райън Гравенбърч в 53-ата минута, а Диого Жота оформи финалния епилог в 72-ата минута.

Ливърпул вече има 22 победи и 74 точки на второ място в таблицата, колкото и първият Арсенал. Настоящият шампион Манчестър Сити е трети със 73 точки, но с мач по-малко от двама съперници.

Фулъм допусна 16 поражения този сезон и с 42 точки е на 12-о място в таблицата.