снимка: EPA-EFE/Адам Вон

В рамките на 29-ия кръг в Висша лига в дербито съставът на Манчестър Сити победи го убедително с 4:1 Ливърпул.

След първото полувреме на "Етихад Стейдиъм" в Манчестър имаше по един гол и от двете страни.

"Червените" поведоха в 17-ата минута Здравейте, а за "гражданите" равни Алварес за 27 минути.

В началото на втората част Де Бройне се погрижи за първия положителен резултат на Сити, като в 53-ата минута вече беше 3:1 след гол на Гюндоган, и задава финалния епилог Скара (74').

Арсенал води в класирането с 69 точки, пет повече от Манчестър Сити, а Ливърпул след деветата си загуба, втора поред, е на шеста позиция с 42 точки.