ВИДЕО | Лига 1: Край на поредицата на Ленс, победа на ПСЖ, но Мбапе е контузен

Снимка: EPA-EFE / Guillaume Horcajuelo

Тази вечер се изиграха и мачове от френската Лига 1, където добрата серия на Ница у дома завърши с поражение с 0:1, което бе първо за този отбор пред родна публика.

Единственият гол в мача падна в 57-ата минута, когато Ленся отбеляза Лаборд. С това поражение Ланс загуби темпото на ПСЖ, който празнуваше победа.

ПСЖ победи Монпелие с 3:1 в драматичен мач. Той сломи съпротивата на съперника ПСЖ през втората част, когато Фабиан Руис отворете резултата. По-късно те се записаха и в голмайсторите Меси и Уорън Заир Емери.

Но освен головете имаше и две пропуснати дузпи от Мбапе, а след това и един зизер, така че в 21-ата минута френският нападател бе сменен заради контузия. Видяхме, че головете на Меси бяха отменени Хакими.

В останалите мачове Монако спечели с 3:2 срещу Оксер, Рен беше по-добър от Страсбург у дома с 3:0, докато Лион игра без голове у дома с Брест.