ВИДЕО | Купата на Германия: Байерн и Лайпциг със сигурност ще достигнат четвъртфиналите

Снимка: EPA-EFE / RONALD WITTEK

Байерн Мюнхен нямаше проблеми тази вечер и с убедителна победа срещу Майнц с 0:4 се класира за четвъртфиналите за Купата на Германия.

Фаворитът в този мач довърши работата през първото полувреме, когато отбеляза три попадения. Резултатът бе открит с гол на Чупо Мотинг след само 17 минути игра. В края на половин час Джамал Мусиала увеличаване на 0:2. Преди края на първата част той също се записа в голмайсторите Лирой Сане.

През второто полувреме Байерн запази сигурно предимството, за да вкара четвърти гол преди края на срещата Алфонсо Дейвис.

По-рано днес се изигра двубоят между Лайцпиг и Хофенхайм, в който защитникът на трофея през този сезон записа победа с 3:1. Те отбелязаха головете за Лайпциг Форсберг, Лаймър и Вернер. Утешителният гол за Хофенхайм беше дело на Долберг.