Калиду Кулибали изведе Сенегал до осминафиналите/Доха, Катар/29 ноември 2022 г./снимка: EPA-EFE/Рунгрой Йонгрит

Холандия не допусна изненада, той записа втора победа на Световно първенство в Катар, след като победиха домакина с 2:0.

"Лалетата" стигнаха до триумфа с головете на Гакпо в 26-ата минута след асистенция на Клаасен и де Йонг за 49 минути.

Играчите на Луис ван Гаал спечелиха първо място в група А със седем точки преди това Сенегал който победи в прекия двубой за втората позиция Еквадор с 2:1.

Сенегалците взеха преднина в 44-ата минута с гол на Sar което беше точно от бялата точка.

Еквадорците изравниха в 68-ата минута Кайседо, асистент беше Торес, но радостта им продължи само 120 секунди. Тимът на Алиу Сисе отбеляза нов гол благодарение на играча на Челси. Кулибали.

На осминафиналите на Световното първенство Холандия ще играе с вицешампиона, а Сенегал с първия отбор от група B, където текущата таблица изглежда така: Англия 4 точки, Иран 3, САЩ 2 и Уелс 1.