снимка: EPA-EFE / STR

Португалският футболист Кристиано Роналдо с гол и асистенция увенча юбилейния 1200 мач в професионалната си кариера.

Ал Наср в рамките на футболното първенство на Саудитска Арабия победи с 4:1 градския съперник Ал Рияд.

По случай големия юбилей преди началото на мача на стадион "Ал-Наср" в Рияд се проведе специална церемония за 38-годишния португалец.

Роналдо отбеляза гол срещу Ал-Рияд в 33-ата минута, а преди почивката (45+3`) асистира на Отавио за 2:0.

По време на кариерата си Роналдо изигра 31 мача за Спортинг (пет гола), общо 346 мача за Манчестър Юнайтед (145 гола), 438 мача за Реал Мадрид (450 гола), 134 мача за Ювентус (101 гола) и досега 46 мачове за Ал Наср (39 гола). Той изигра 205 мача за националния отбор на Португалия и отбеляза 129 гола.

Преди Роналдо по брой мачове в кариерата му са само англичаните Питър Шилтън (1375) и Пол Бесток (1286), както и бразилците Рожерио Сени (1237) и Фабио (1212).