„Кралете“ спечелиха Суперкупата на Испания за 12-ти път / Рияд, Саудитска Арабия / 16 януари 2022 г. / Снимка: EPA-EFE / STR

Футболистите на Реал Мадрид в Рияд го завладяха суперкупата на Испания след като го победиха на финала днес Атлетик Билбао с 2:0.

Така турнирът, който беше организиран в Саудитска Арабия, беше на "кралския" клуб, който победи Барселона преди баските.

По-конкретна игра на Играчите на Карло Анчелоти бе увенчан през първото полувреме с гол в 38-ата минута, когато Лука Модрич след добавянето на Родриго с хубав удар на първата греда, той победи безсилния Саймън. Хърватският национал стана и най-възрастният реализатор в историята на Суперкупата.

В началото на второто полувреме нов проблем за тима от Билбао, Алварес игра с ръка в наказателното поле, така че реферът Градо посочи бялата точка след преглед на VAR видеото.

Беше сигурен в бялата точка Карим Бензема, който постави крайния резултат в 52-ата минута. Атлетик можеше да вкара в самия финал, но Куртоа защити дузпата на Гарсия със страхотна реакция.

Във вечния списък в това състезание "кралете" вече имат 12 трофея, само с един по-малко от водещата Барса.