ВИДЕО | Костич реши италианското дерби, важна победа за Ювентус в битката за Шампионската лига

Снимка: EPA-EFE / MATTEO BAZZI

Вечерната сесия от 27-ия кръг днес ни донесе голямото дерби между Интер и Ювентус, което в крайна сметка завърши с минимална победа за "старата госпожа" с 0:1.

В мач, в който не видяхме много по-сериозни положения, решаващият момент беше в 23-ата минута, когато той се записа в голмайсторите Филип Костич. Имаше спорен момент и ВАР прегледа дали има игра с ръка, преди да бъде отбелязан гол, но след четириминутното прекъсване беше взето решение голът да бъде запазен.

С този триумф Ювентус стигна до 41 точки, Аталанта има 45, Рома 47, а Милан в челната четворка има само седем точки повече от "старата госпожа". Интер пък остана трети с 50 точки, две по-малко от Лацио.

В този мач той за първи път получи повиквателна за отбора на Ювентус Никола Секулов от юношеския мандат на "старата госпожа", но не получи минути тази вечер.