ВИДЕО | Каземиро изведе Бразилия до осминафиналите и зарадва Сърбия

Снимка: EPA-EFE / Tolga Bozoglu

Бразилия не доминираше, но играха толкова, колкото им трябваше, за да победят Швейцария и да си осигурят място на осминафиналите. "Кариоките" празнуваха победа срещу Швейцария с 1:0.

Ако първите два мача днес донесоха вълнение и много голове, тази среща не беше такава. През целия мач почти не видяхме по-сериозни положения. Фактът, че през първата част най-интересният момент беше когато на стадиона, говори много за това какъв футбол се игра токът спря за няколко секунди на финала на първата част.

Нещата не се промениха много през второто полувреме, Швейцария беше изтеглена в собствената си половина, докато Бразилия имаше инициативата, но без сериозни положения за гол. Виниций Джуниър разтърси мрежата, но голът му беше отменен поради засада след реакция на ВАР. Той осигури победата и осминафиналите на Бразилия Каземиро в 83-ата минута.

Победата на Бразилия е от голямо значение и за Сърбия, която се нуждае от победа срещу Швейцария в последния кръг, за да се класира за осминафиналите, но Бразилия не трябва да губи и от Камерун.