Алваро Мората отбеляза втория гол за Ювентус / снимка: EPA-EFE / MASSIMO PICA

Футболистите на Ювентус празнуваха с 0:2 при гостуването на Салернитана в 15-ия кръг на Серия А. С победата "старата дама" изрично се възстанови от поражението от Аталанта в предишния кръг и се изкачи на седмо място в таблицата с 24 точки.

Победата на Ювентус му донесоха Пауло Дибала и Алваро Мората с отбелязаните голове съответно в 21-ата и 70-ата минута.

Футболистите на Аталанта надминаха Венеция с 4:0 и по най-добрия начин отбелязаха подписването на новия договор на треньора Джан Пиеро Гасперини. Гасперини се договори с ръководителите на отбора да подпишат нов тригодишен договор.

Марио Пашалич отбеляза хеттрик, а четвъртият гол отбеляза Копмайнерс. С новите три точки Аталанта се изравни с Интер на четвърто място с 31 точки, но "нерадзурите" играят мача си утре.

Фиорентина също се представи убедително у дома, като победи Сампдория с 3:1. Всички голове бяха отбелязани през първото полувреме, гостите поведоха в 15-ата минута чрез Габиджадини, но "виолетовите" се върнаха с три попадения чрез Калехон, Влахович и Сотил.