Нямаше голове за Джузепе Меаца, но имаше два червени картона за Моуриньо и Спалети / Милано, Италия / 24 октомври 2021 г. / Снимка: EPA-EFE / MATTEO BAZZI

В събота, в деветия кръг на най -силното италианско първенство, нямаше победител в дерби мачовете Рома - Наполи (0: 0) и Интер - Ювентус (1: 1).

На стадион „Олимпико“ в Рим и двамата треньори Жозе Моуриньо и Лучано Спалети получиха червени картони. Стратегът на римския "вълк" Моуриньо бе изгонен в 82-ата минута заради протест, тъй като отборът му не получи фаул в една ситуация.

А Спалети остана недоволен от рефера, в 96-ата минута беше изгонен след кратък разговор със съдията Маса. Той се поздрави, след което няколко пъти саркастично му извика "браво" с аплодисменти, а Маса оцени това като провокация.

Македонският национал Елиф Елмас игра за Наполи от 70-ата минута като заместник на поляка Пьотр Зелински.

На стадион „Джузепе Меаца“ босненският национал Един Джеко стреля в 17 -ата минута за преднината на Интер срещу Ювентус. "Старата дама" успя да спечели точка от дузпа в 89 -ата минута, която беше реализирана от аржентинеца Пауло Дибала.

В таблицата след девет кръга първото място си поделят Наполи и Милан с по 25 точки, следван от Интер с 18, с две по-малко Рома, Аталанта с 15, Ювентус и Фиорентина, Лацио е на осмата позиция с 14...