снимка: EPA-EFE / ETTORE FERRARI

След първия мач в Торино отборът на Ювентус имаше положително 2:0, а в реванша от полуфиналите по футбол Купа на Италия състава на Лацио бе по-добър в Рим с 2:1.

"Небесносините" успяха да отбележат две попадения чрез Кастеланос в 12-ата и 49-ата минута и така възвърнаха положенията в този двоен мач.

Но в самия край на мача, точно в 83-ата минута, Юве отбеляза гол, дело на Милик и изведе отбора на големия финал.

Съперник на "Старата госпожа" в битката за купата ще бъде победителят от втория полуфинален мач, който е насрочен за сряда между Аталанта и Фиорентина в Бергамо. След първите 90 минути Фиорентина си осигури аванс от 1:0 във Флоренция.

Напомняме, че финалът за тази купа ще се играе на 15 май на Стадио Олимпико в Рим.

Ювентус има най-много трофеи в Купата на Италия с 14 титли, като последната беше през 2021 г., когато победиха Аталанта в Реджо Емилия. Той също беше финалист през 2022 г., но тогава клубът от Торино загуби от Интер на "Олимпико".