Никола Йокич ("Денвър Нъгетс") на мача срещу Минесота/снимка: EPA-EFE/ДЖЪСТИН ЕДМЪНДС

Баскетболистите на Денвър те го преодоляха Минесота със 112:97 в петия мач и вече води с 3:2 в полуфиналната серия на Западната конференция в НБА лига.

Отново Нъгетс бяха доминирани от сръбския център Никола Йокич, който вкара 16 точки в третата четвърт, за да реши мача и победителя.

За 41 минути на терена Йокич се отчете с 40 точки, седем борби и 14 асистенции, а от другата страна Карл-Антъни Таунс бе първи реализатор за Тимбъруулвс с 23 точки, шест борби и четири асистенции.

Преди началото на мача сърбинът получи наградата за MVP, която е трета за него в последните четири години.

Денвър вече е на една победа от място във финалите на Западната конференция, а мач 02.30 е насрочен за четвъртък вечер в XNUMX:XNUMX сутринта ET, когато Минесота е домакин.