ВИДЕО | Историческият трипъл-дабъл на Дончич при победата на Далас

Снимка: Далас Маверикс

Отборът на Далас се наложи над Юта със 147:97, като и в този мач словенският баскетболист бе основен играч на терена. Лука Дончич.

Дончич постигна най-ефективния трипъл-дабъл за едно полувреме в историята на НБА, отбелязвайки 29 точки, 10 борби и 10 асистенции, което е и първият трипъл-дабъл за полувреме с над 25 точки.

Дончич завърши мача с 40 точки, 11 асистенции и 10 борби, всички без игра в последната четвърт на мача. За Дончич това беше първият трипъл-дабъл за едно полувреме, постижение, което през последните 25 години успя да Йокич, Уестбрук и Домантас Сабонис.

Те останаха зад Дончич в мача Кайри Ървинг със 26 и Хардей със 17 точки, докато кај Юта Абаджи бе най-резултатен с 21 точки.

Денвър Нъгетс загубиха от Лос Анджелис Клипърс със 102-111, главно защото сръбският ас не можа да уцели почти нищо. Той отправи само 32 от XNUMX удара от полето, което е най-лошото му представяне в кариерата му в НБА.

Но въпреки слабото представяне и поражението, Йокич постигна своя 114-и трипъл-дабъл в кариерата си, отбелязвайки 22 точки, 15 борби и 10 асистенции.

Победната серия продължи от Минесота, която остана на лидерската позиция в Западната конференция. Снощи те бяха по-добри от Сан Антонио със 102:94.