снимка: EPA-EFE/БРАЙЪН СПЪРЛОК

Баскетболистите на Изтокът победи отбора на Западът в 73-ия мач на звездите с 211:186 (53:47, 51:42, 56:47, 51:50), което е първият път в историята, в който отбор отбелязва повече от 200 точки.

Предишният рекорд за всички звезди се държеше от отбора на Запада, който отбеляза 2016 точки през 196 г. Тази година беше отбелязан и рекорд по общ брой присъдени точки, като те бяха 397 срещу предишния рекорд от 374, поставен през 2017 г.

Освен това отборите отбелязаха 191 точки на полувремето, което е с две точки повече от предишния рекорд, поставен миналата година, а със 104 точки Изтокът е отборът, отбелязал най-много точки през първото полувреме в историята.

Сръбският баскетболист се представи и на зрелището в Индианаполис Никола Йокич, което официалният говорител обяви преди мача по специален начин:

– Шесткратен Мач на звездите, двукратен MVP на НБА, шампион на Денвър Нъгетс. Жокер. Никола Йокич“. В крайна сметка сръбският представител с фланелката на Запада завърши мача с 13 точки, като се отличи и с девет асистенции и четири борби.

Той спечели трофея MVP Деймиън Лилард, който бе най-резултатен в отбора победител с 39 точки. Той беше най-ефективният играч на Запада Карл Антъни Таунс с 50 отбелязани точки само за 28 минути, прекарани на терена, а Джеймс Браун има 36 точки.