Финансовата полиция търси доказателства във връзка с разследване на определени трансфери и предполагаеми присвоявания / Снимка: EPA-EFE / FABIO FRUSTACI

В дербито от 16-ия кръг в Серия А Интер като гост победи Рома с 3:0.

Първото завръщане на Симоне Индзаги в Рим не беше добро, той загуби от бившия си отбор Лацио (3:1), но тази вечер се справи много по-добре и постигна убедителен триумф над водената от Жозе Моуриньо Рома.

Дилемите около победителя бяха решени още през първото полувреме, когато "нерадзурите" отбелязаха и трите попадения. Страхотна игра показа Хакан Чалханоглу, който откри резултата в 15-ата минута с гол директно от корнер. Девет минути по-късно той асистира на Един Джеко за 0:2, а крайният резултат бе поставен от Дензъл Дъмфрис след центриране на Бастони.

С победата Интер се изкачи на второ място в таблицата с 37 точки, само една по-малко от лидера Милан и една повече от Наполи, който тази вечер очаква тежък мач срещу Аталанта.
Рома е пета с 25 точки, шест по-малко от Аталанта, която държи позицията си в Шампионската лига.