"Лалетата" триумфираха над Белгия в Йохан Кройф Арена/Амстердам, Холандия/25 септември 2022 г./снимка: EPA-EFE/Koen van Weel

Изиграха се срещите от последния кръг на групи "1" и "4". И разделението в рамките на лига на нациите, а сега знаем два национални отбора, които ще отидат в Финалната четворка на турнира, както и два, които изпадат в Б дивизия.

Хърватия постигна победа с 1:3 като гост Австрия, с което спечели място на финала на надпреварата, но и избута Австрия в по-долния ранг.

Започна добре за хърватите, които още в шестата минута водеха с 0:1 и вкараха гол. Модрич с помощта на Власич. Но само три минути по-късно Баумгартнер успя да изравни резултата.

Второто полувреме носи много по-добра игра от Хърватия, като това се видя особено в 69-ата минута, когато Ливая отбеляза след отлична асистенция на Перишич и гостите отново поведоха. Само три минути по-късно стана 1:3 и той постави крайния резултат Ловрен.

Франция в група "1" се страхуваше от евентуална победа на Австрия което щеше да донесе на настоящите световни шампиони преминаване в по-нисък ранг. А що се отнася до мача на "трикольорите", те за пореден път разочароваха феновете си с поражението при Дания който празнува с головете на Долберг и Сков Олсен през първото полувреме.

Холандците ще се присъедини към "кубчетата" на турнира F4, който ще се проведе догодина в периода от 14 до 18 юни. „Лалетата“ спечелиха първото място в група „4“, триумфираха и над Белгия в Амстердам с цел Ван Дайк в 73-ата минута на "Йохан Кройф Арена".

Уелс ще играе във В дивизия, у дома в Кардиф беше победен от Полша, а той бе и реализатор на единствения гол Свидерски в 58-ата минута след асистенция на Левандовски.

Четири национални отбора се борят за останалите две места във финалната четворка: Унгария, Италия, Португалия и Испания. Нов участник в Лига "В" е Казахстан, а в следващото издание в Лига "С" освен Естония ще играе и Латвия.