Еквадор беше близо до пълен победен обрат срещу Холандия/Доха, Катар/25 ноември 2022 г./снимка: EPA-EFE/Abedin Taherkenareh

В мача от втория кръг в група "А" на Световно първенство в Катар представителствата на Холандия и Еквадор разделят точките.

Срещата завърши при резултат 1:1, голмайсторът за холандските "лалета". Гакпо в шестата минута, а той стреля към еквадорците Валенсия за 49 минути.

Еквадор вкара гол в добавеното време на първото полувреме, но той бе отменен поради засада.

Южноамериканският представител имаше шанс да направи пълен обрат в този двубой, но Гонсало Плата в 58-ата минута той уцели гредата.

Двата отбора вече имат по четири точки, и след днешната победа на Сенегал над домакина Катар (1:3), и трите национални отбора са в игра за класиране на осминафиналите.

На 29 ноември е третият предпоследен кръг в групата, от 16.00:XNUMX часа ще играят Еквадор – Сенегал и Холандия – Катар.