"Милионерите" отново са на челната позиция в Бундеслигата / Волфсбург, Германия / 27 ноември 2021 г. / Снимка: Волфсбург, Северна Германия, 27 ноември 2021 г. EPA-EFE / FOCKE STRANGMANN

Днес, в рамките на 13-ия кръг в най-силното германско първенство, тимът на Борусия Дортмунд триумфира при гостуването на Волфсбург с 1:3.

С тази победа "милионерите" се върнаха на челната позиция в генералното класиране с две точки повече от Байерн, който има мачове по-малко.

Домакините повече във втората минута чрез Вегхорст, но Борусия направи обрат с голове на Жан и Мален.

Най-голямата звезда в редиците на Дортмунд Ерлинг Халанд се завърна от контузия, влезе в игра в 73-ата минута, а в 81-ата минута влезе в списъка с реализатори за поставяне на крайния епилог.

В останалите мачове от кръга: Бохум - Фрайбург 2:1, Кьолн - Борусия Мьонхенгладбах 4:1, Гройтер Фюрт - Хофенхайм 3:6, Херта Берлин - Аугсбург 1:1.

Бундеслига, класиране: Борусия Дортмунд 30 точки, Байерн Мюнхен 28, Фрайбург 22, Байер Леверкузен 21, Хофенхайм 20, Юнион Берлин 20, Волфсбург 20...