Босненците отпразнуваха страхотна победа над Черна гора в лига "C"/Зеница, Босна и Херцеговина/23 септември 2022 г./снимка: EPA-EFE/ФЕХИМ ДЕМИР

В петия предпоследен кръг от група "3" в Б сегмент в лига на нациите представителството на Босна и Херцеговина триумфира в Зеница с 1:0 над Черна гора.

Победата на босненците донесе завръщане в Лига "А". Демирович след съдействието на Джеко малко преди края на първото полувреме (45+1').

Във втория мач от същата група Финландия завърши наравно 1:1 срещу Румъния. Пуки (12') донесе предимство за домакините, а гостите изравниха чрез Танасе (52').

В таблицата босненците със сигурност са първи с 11 точки, пред Черна гора със седем, Финландия с пет и Румъния с четири.

Изборът на Естония се завърна в Лига "С" след триумфа у дома над Малта (2:1). В група "2" на последния D сегмент Сапинен отбеляза за 1:0 за домакините преди края на първото полувреме, а Борг получи червен картон преди това попадение. Малта изравни от дузпа в 51-ата минута чрез Теума, а Аниер донесе победата за естонците в 86-ата минута.

Естония води в таблицата с девет точки, пред Малта (6), която е изиграла всички мачове, а Сан Марино е последен без точки. В последния мач от групата на 26 септември Сан Марино посреща Естония.