Новак Джокович си осигури нов полуфинал в турнирите от Големия шлем/Снимка: EPA-EFE/ТОЛГА АКМЕН

Най-добрият сръбски тенисист Новак Джокович напреднаха до полуфиналите наУимбълдън“ след като го победи Яник Синер с 3:2 (5:7, 2:6, 6:3, 6:2, 6:2).

Джокович ще играе с по-добрия от дуела на полуфиналите на турнира в Лондон Дейвид Гофан – Камерън Нори. Публиката се наслади на двубоя между Джокович и Синер, който беше изключително вълнуващ.

Джокович отвори добре мача и бързо поведе с 4:1. Сърбинът имаше възможност още веднъж да отнеме подаването на съперника, но не използва точката за пробив, така че Синер се върна в мача.

Италианецът се възползва от момента, върна пробива, а след това след страхотна битка направи нов и с отличен обрат поведе с 1:0 (7:5).

Мотивиран от добрата си игра в първия сет, Синър продължи отличната си игра в началото на втория сет. След първия гейм, който Новак спечели на свой сервис, Синер изравни, след което направи бърз пробив и поведе с 2:1.

Разпознаваемото "завръщане" на Джокович не проработи и днес, така че Синер, изпълнен със самочувствие, спечели втория сет - 6:2.

Но началото на третата част от играта загатна завръщането на Новак в мача. Сръбският тенисист не използва първата точка за пробив във втория гейм, но успя във втория - в четвъртия гейм, така че бързо натрупа предимство от 4:1, а след това спокойно доведе сета до края - 6: 3.

Сърбинът продължи с яростната игра, спечели следващия сет с 6:2 и изравни на 2:2. Италианецът нямаше шанс, когато Новак игра по най-добрия си начин, така че Джокович бързо стигна до следващия сет и триумфира на четвъртфиналите.