ВИДЕО | Драма в първия финал на конференцията: Бостън се спаси от поражение с тройка, след което спечели

Снимка: EPA-EFE / CJ GUNTHER

Отборът на Бостън поведе с 1:0 на финалите на конференцията, след като победи Индиана след продължение снощи в драматичен мач със 133:128.

Гостите бяха близо до почивка и 30 секунди преди края имаха преднина от 117:114, но последваха две атаки, в които загубиха топката, така че Бостън успя да се върне. Човекът на решението беше Браун, който вкара тройка само 5.7 секунди преди края, за да изравни играта.

В останалата част от срещата Индиана не успя да отбележи и се стигна до продължение, в което Селтикс бяха по-резултатни. Ключова в допълнителните пет минути беше серията, която Бостън направи от 8:0 и поведе със 129:123.

Той беше най-ефективният в отбора победител Джейсън Тейтъм с 36 точки и 12 борби, Празник вкара 28, а Браун 26. От противоположната страна Тайрис Халибъртън бе най-резултатен с 25 точки.