Тийнейджърът от Гана бе „златна резерва“ в триумфа на римския „вълк“ / Генуа, Италия / 21 ноември 2021 г. / Снимка: EPA-EFE / SIMONE ARVEDA

В 13-ия кръг на най-силното италианско първенство отборът на Рома триумфира като гост срещу Дженоа с резултат 0:2.

Новият треньор украинецът Андрий Шевченко дебютира на пейката в Дженоа, а капитан на домакините бе македонският нападател Горан Пандев, който бе титуляр и игра до 63-ата минута, когато мрежите все още почиваха.

Голмайстор на двата гола за римския "вълк" бе националът от Гана, младият Феликс Афена-Гян. 18-годишният футболист влезе в игра в 74-ата минута, а отбеляза головете си в 82-ата и 94-ата минута.

Това беше седма победа за Рома и в момента пета в таблицата в Серия А с 22 точки, докато Дженоа е в опасната зона от изпадане до 18-то място с девет точки.

Атина-Гян, празнувайки, веднага се затича директно към треньора на Рома Жозе Моуриньо и му напомни за обещанието, което е дала. Португалецът обясни за какво става дума:

- Обещах на Феликс, че ще купя маратонки, които той много харесва, а са много скъпи и струват 800 евро. Той изтича при мен и ми каза да не забравям това обещание. Ще му купя маратонки в понеделник сутринта и това ще е първото нещо, което ще направя - разкри Моуриньо с усмивка.