Лука Дончии победи Лейкърс / снимка: EPA-EFE / ETIENNE LAURENT

Далас Маверикс празнуваха над Ел Ей Лейкърс със 128:110, благодарение на страхотната игра на Лука Дончии, който постигна трипъл-дабъл. Бранителят на Далас завърши мача с 34 точки, 12 борби и 12 асистенции.

Дилемите около победителя бяха разрешени след първата четвърт, която Далас спечели с 43:25, след което рутинно поддържаше предимството до края на мача.

С поражението Лейкърс паднаха на 11-то място в Западната конференция с резултат 31-44 колкото Сан Антонио, докато Далас е четвърти с 47-29.

Чикаго победи Вашингтон със 107-94 и продължи надпреварата за по-добра позиция в Източната конференция. Демар Дерозан показа страхотна игра с 32 точки, 14 от които отбеляза в последната четвърт.

Ел Ей Клипърс успяха да се върнат от дефицита от 24 точки, който имаха през третата четвърт и да празнуват над Юта Джаз със 121:115. Лидерът на Клипърс беше Пол Джордж, който се върна след контузията и отбеляза 34 точки. От противоположната страна най-добър беше Донован Мичъл с 33 точки.

В дербито на Източната конференция Милуоки Бъкс победиха Филаделфия Сиксърс със 118:116, благодарение на Янис Адетокумпо.
Адетокумпо отбеляза 40 точки и блокира удара на Джоел Ембид в последните моменти на мача.