снимка: EPA-EFE/GIUSEPPE LAMI

С последните пет мача от осминафиналите официално приключи състезателният сезон 38/2022 Серия А..

Вече се знаеше от преди това Наполи на македонската представителка Елиф Елмас е новият шампион на Италия, а Лацио, Интер и Милан ще играят в групите на Шампионската лига през следващия сезон.

С последния кръг на лигата бяха присъдени и последните места за останалите европейски клубни турнири. Аталанта и Рома преминават към груповата фаза на Лига Европа, а Ювентус ще играе в Лигата на конференциите.

Специя поведе на "Олимпико" с гол на Николау от шестата минута, но римската "вълчица" направи пълен обрат. Първо Залевски изравни в 43-ата минута, а Дибала постави крайния епилог от дузпа в 89-ата минута.

С този гол аржентинецът осъди бившия си клуб Ювентус, чиято победа с 1:0 срещу Удинезе не си струваше.

В останалите мачове Аталанта победи Монца с 5:2, след това Милан победи Верона с 3:1, докато Болоня загуби от Лече (2:3).

От следващия сезон Кремонезе и Сампдория ще играят в Серия B, а кой ще се присъедини към тях ще стане ясно след битката за оцеляване между Специя и Верона.