ВИДЕО | Дания се провали, Австралия среща Франция на осминафиналите!

Снимка: EPA-EFE/Rolex dela Pena

В 16:00 ч. на Световното първенство видяхме разбивка на ситуацията в група "D", откъдето На осминафиналите продължават Франция и Австралия.

Франция след първите две стартови победи си беше осигурила класирането в елиминациите, така че селекционерът Дешам реши да излезе с общ състав срещу Тунис.

Тунизийците знаеха как да го използват и ликуваха с 1:0. Французите владееха топката, но Тунис създаде по-сериозните положения за гол. Те също отбелязаха гол през първото полувреме, но той не беше зачетен поради засада. Решителният момент се случи в 58-ата минута, когато Казири вкара гол и се контузи.

Победата на Тунис не означава много за него, защото Австралия изненада Дания със същия резултат (1:0). Дания, като полуфиналист от последното Европейско първенство, пристигна в Катар и отпадането в групата със сигурност е разочарование за тях.

Той беше героят на Австралия в днешния мач Матю Леки който отбеляза гол в 62-ата минута. За Австралия това е второ историческо класиране в директните елиминации в шестото участие на световни първенства.