ВИДЕО | Болоня и Ювентус си поделиха точките в драматичен мач с шест попадения

Снимка: EPA-EFE/СЕРЕНА КАМПАНИНИ

В предпоследния 37-ми кръг в Серия А Болоня и Ювентус изиграха драматичен мач, в който "старата госпожа" успя да се спаси и да избегне поражението в края, въпреки че губеше с 3:0. В крайна сметка срещата завърши без победител 3:3.

Болоня започна мача добре с головете на Калифиори и Кастро след само 11 минути имаха аванс от 2:0. С такъв резултат той си тръгна на почивката, а клубът от Торино почти не създаде по-сериозна възможност в първите 45 минути.

Още в началото на втората част с втори гол на Калифиори Болоня стигна до 3:0. Ювентус започна да се събужда на финала, а първият гол бе дело на Федерико Киеза който се разписа след грешка в защитата на Болоня в 76-ата минута. Полският нападател, Аркадиуш Милик намалиха на 3:2 от свободен удар в 83-ата минута, докато по-малко от минута по-късно Йълдъз донесе равенството 3:3. Резултат, който се оказа окончателен.