ВИДЕО | Аталанта се върна на победния път в Бергамо

Снимка: EPA-EFE/MICHELE MARAVIGLIA

Отборът на Аталанта се върна към победите у дома, след като победи Сампдория с 2:0 в Серия А тази вечер.

Аталанта направи отрицателна серия от три поредни загуби в Бергамо, но игра срещу Интер, Наполи и Лацио, а сега и срещу Сампдория, който се бори за оцеляване, не допусна грешка.

Резултатът бе открит в 42-ата минута, когато Маеле удар за лидерство, a Късметлия в 57-ата минута покачи на 2:0. Сампдория вкара гол в края на мача, но той не бе зачетен заради засада.

С този триумф Аталанта е на четвъртата позиция в Серия А с 38 точки, докато Сампдория е на предпоследното място с девет точки.