Македонската представителка Елиф Елмас има договор с Наполи до лятото на 2025 г./ снимка: EPA-EFE/ELISABETTA BARACCHI

Отборът на Наполи без големи проблеми с 0:2 отпразнува гостуването на Болоня в 22-ия кръг на Серия А. Участие в победата на Наполи имаше и македонският национал Елиф Елмас, който помогна на Ървинг Лозано да вкара първия гол в 20-ата минута.

Същият играч в началото на второто полувреме след пас на Фабиан Руис постави крайния резултат.

Наполи остана на трето място в таблицата с 46 точки, само две по-малко от Милан и четири по-малко от лидера Интер, който има по-малко конкуренция. Болоня остана на 13-то място с 27 точки.

Истинска изненада подготви отборът на Специя, който победи Милан с 1:2 на "Сан Сиро".
Милан поведе с гол на Рафаел Леао в последната минута на първото полувреме.

През второто полувреме Специя стигна до обрат, първо Кевин Агудело изравни 64:1 в 1-ата минута, победата донесе Емануел Шаси с гол в 95-ата минута.