ВИДЕО | Арсенал с победа в лондонското дерби до "плюс осем" начело в таблицата

Снимка: EPA-EFE / Нийл Хол

Арсенал е сигурно крачка към шампионската титла, след като днес победи Тотнъм в лондонското дерби с 2:0.

За Арсенал днешният триумф бе 15-и от 18 мача досега във Висшата лига и с 47 точки те са лидери в класирането. Днес първо Хуго Лорис си вкара автогол с неумела грешка след центриране от Букайо Сака в 14-ата минута. Мартин Одегард в 36-ата минута покачи на 2:0.

До края на мача, въпреки че видяхме положения и от двете страни, нов гол все още нямаше. За Тотнъм това поражение бе шесто, което ги остави пети с 33 точки в таблицата.

Арсенал, от друга страна, вече има осем точки преднина пред Манчестър Сити, който има 39 точки, Нюкасъл е трети с 38, колкото има и Манчестър Юнайтед. Трябва да се знае, че Нюкасъл и Тотнъм имат мач повече.