Момент от мача Арсенал - Челси на стадион Емирейтс в Лондон/снимка: EPA-EFE/ANDY RAIN

Днес в рамките на 29-ия кръг в Висша лига футболисти на Арсенал у дома го победи убедително Челси с 5:0.

След първото полувреме на "Емирейтс Стейдиъм" в Лондон Арсенал поведе с гол на Тросард в четвъртата минута на мача.

В 52-ата минута Уайт увеличи преднината на "артилеристите", пет по-късно Хаверц направи 3:0.

Германският национал Хаверц се разписа за втори път в голмайсторската листа в 65-ата минута, а Уайт отбеляза втори гол в този мач в 70-ата минута.

Арсенал отново е на първа позиция в таблицата със 77 точки, три повече от втория Ливърпул, който ще играе мача си от този кръг в сряда срещу Ливърпул.

На трета позиция е Манчестър Сити със 73 точки, като се има предвид, че "гражданите" имат два мача по-малко. Челси, след 11 поражения този сезон, е на девето място с 47 точки.