Арсенал оправда любимата роля на Emirates срещу Лийдс / Лондон, Великобритания / 26 октомври 2021 г. / Снимка: EPA-EFE / Facundo Arrizabalaga

Тази вечер разбрахме първите пътници в четвъртфиналите на Английската купа на лигата, те са отборите на Арсенал, Челси и Съндърланд.

Отборът на Микел Артета елиминира Лийдс с 2:0 в осминафиналите на Емирейтс Стейдиъм в Лондон. Голмайстори бяха Чембърс в 55-ата минута след добавянето на Пепе и Нкетия в 69-ата минута.

Челси празнува по-трудно от очакваното срещу Саутхемптън, преди края на първото полувреме Хаверз донесе предимство за лондонските "сините".

В началото на второто полувреме гостите на стадион "Стамфорд Бридж" в Лондон изравниха чрез Адамс. Разбрахме победителя в серията от дузпи, в която Челси беше по-добър с 4:3. Маунт беше неточен с домакините, а от противоположната страна Уолкът и Смолбон не реализираха ударите си от бялата точка.

Също така дузпите бяха щастливи за Съндърланд, който като гост с 3:0 от надпреварата изгони KPR, а мрежите все още бяха в редовните 90 минути.

Останалите пет четвъртфинални мача ще се играят в сряда (27 октомври): Стоук Сити - Брентфорд, Уест Хем - Манчестър Сити, Лестър Сити - Брайтън, Бърнли - Тотнъм и Престън - Ливърпул.