Кристиан Пулишич донесе триумф за САЩ срещу Иран/Ал Тумама, Катар/29 ноември 2022 г./снимка: EPA-EFE/ХОСЕ СЕНА ГУЛАО

Завърши последният трети кръг в група "В". Световно първенство в Катар, националният отбор на Англия не допусна изненада и го победи с 3:0 Уелс.

През второто полувреме бяха отбелязани головете, Рашфорд се разписа два пъти в 50-ата и 68-ата минута, а едно попадение бе дело на Foden за 52 минути.

Англичаните спечелиха първото място в групата със седем точки, преди селекцията на GARDEN който го победи в пряката надпревара за втората позиция в групата Иран с 1:0.

Голът за американците отбеляза футболистът на Челси, Пулишич в 38-ата минута след асистенция на Цел.

Известни са и първите 3 двойки на Световното първенство, футболистите на САЩ като втори в група "В" ще играят срещу първия класиран в група "А" Холандия на XNUMX декември.

На 4 декември англичаните като първи в група "Б" ще мерят сили с втория в група "А" Сенегал.