снимка: EPA-EFE/Хуанхо Мартин

Испанските тенисисти Рафаел Надал и Карлос Алкарас изиграха демонстративен мач в Лас Вегас, САЩ. По-малкият от двамата испанци победи с резултат 3:6, 6:4, 14:12.

В първия сет Надал направи брейк във втория гейм, т.е. първия, в който Алкарас сервираше, след което спечели първия сет без много проблеми.

Съвсем различна ситуация се наблюдава през втората част, когато Карлос отне подаването на своя съперник още в началото. Последва страхотна битка, Надал успя да върне брейк в игра, в която съперникът му сервираше за победата, но падна в следващата игра. Алкарас стигна до пробив и сет, а победителят се реши със супер тайбрек.

Въпреки че играеха демонстративен мач, имаше страхотна битка и в крайна сметка Алкарас излезе победител. Това бе двубой между втория и 652-ия тенисист в света.

Да припомним, че Надал пропусна почти целия минал сезон заради контузия и операция. През 2024 г. той игра в Бризбейн, след което реши да пропусне Australian Open поради недостатъчно физическо състояние.

Според информация на някои медии в САЩ двамата тенисисти са спечелили по един милион долара за този демонстративен мач.