ВИДЕО | Ал Хилал смая Фламенго и стигна до финала на Световното клубно първенство

Снимка: EPA-EFE/Мохамед Месара

Футболистите на Ал Хилал стигнаха до финала на Световното клубно първенство, след като на полуфинала изненадаха бразилския Фламенго и ликуваха с 3:2.

Представителите на Саудитска Арабия заслужено стигнаха до победата, като отбелязаха първия гол след само четири минути игра Ал Десари от дузпа. Фламенго изравни Педро в 20-ата минута.

Игра се деветата минута на продълженията, когато Ал Десари вкара нова дузпа, за да възстанови преднината на Ал Хилал от 2:1. Вито 20 минути преди края покачи на 3:1, а крайното 3:2 постави Педро в 91-ата минута.

На финала Ал Хилал ще играе срещу най-добрия от полуфиналния мач между Реал Мадрид и Ал Ахли.