При фантастична атмосфера Вардар победи Партизан за първа победа в SEHA

Снимка: РК Вардар

Отборът на Вардар стигна до първа победа в SEHA лигата, след като тази вечер победи Партизан с 31:26.

Вардар беше смятан за фаворит преди началото на мача и оправда тази роля на терена. В мача имаше несигурност, но в ключовите моменти Вардар показа качеството си и победи.

Петкратният шампион показа опита си в тази надпревара, особено през второто полувреме. През първата част Вардар наложи темпото и в 19-ата минута водеше с 12:8, но с грешките в защитата и отличния противников вратар Партизан успя да се върне резултатно.

Партизан игра добре в началото на втората част и със серия от 4:1 стигна до равенството 19:19. Те поддържаха несигурност до 42-ата минута. Стратегът на Вардар, Владо Недановски извикаха тайм-аут и Вардар започна да трупа по-сериозно предимство, което не изпусна до края.

Манасков беше най-ефективният с девет гола, Талески той вкара седем, както имаше и Стоилов. Той също беше отличен на вратата Мартин Томовски с 14 спасявания.

„Комитите“ също бяха за похвала, тъй като рядко в мач от SEHA лигата те бяха многобройни и създадоха фантастична атмосфера.